Ceník

Poradenství nelze hradit z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Klient si péči hradí sám po skončení terapie. V případě, že preferujete hrazenou péči, vyhledejte klinického psychologa nebo psychiatra.

První terapeutické setkání trvá zpravidla 4 hodiny. V případě potřeby dalšího setkání stačí obvykle kratší čas.

 

Cena terapie                                                                    500,-Kč/hodinu                                                               

Cena vícedenního programu včetně ubytování                      4.500,-Kč

Přednášky, semináře                                                       od 500,-Kč / hodinu

Služby kouče a terapeuta poskytuji v prostorách rodinného penzionu Anna  ve Vrchlabí. To mi umožňuje nabídnout služby i klientům, kteří přijíždějí z větší vzdálenosti. Pro klienty, kteří chtějí po terapeutickém sezení v penzionu přespat, účtujeme jednotnou cenu po celý rok. Veškeré informace o možnosti ubytování získáte na stránkách penzionu Anna.

Ubytování                                                                     250,-Kč na osobu / noc

7 důvodů, proč si mám terapii hradit sám.

Při hledání pomoci v oblasti psychického zdraví se nabízí dva způsoby hrazení péče. Péči hrazenou ze zdravotního pojištění najdete u psychiatra a klinického psychologa. U ostatních si péči hradí klient. Nabízí se otázka, jaké má klient výhody, když si terapii hradí sám.

1) Nepotřebujete doporučení praktického lékaře.

Pro péči hrazenou ze zdravotního pojištění musíte navštívit svého obvodního lékaře s prosbou o doporučení ke specialistovi. V případě, že se rozhodnete si péči hradit sami, ušetříte čas strávený  touto návštěvou.

2) Na terapii se dostanete v řádu dní.

Kliničtí psychologové jsou zavaleni žádostmi o pomoc. Na první sezení se čeká v řádu týdnů, spíše měsíců, sehnat akutní pomoc je velmi obtížné. Je na místě zvážit, jestli není lepší si raději péči uhradit sám a řešit své potíže co nejdříve.

3) Vaše terapie začne přesně v čas, na který jste se objednali.

V čekárně psychiatra či klinického psychologa zřejmě budete čekat i desítky minut, než na Vás dojde řada. Možná uvidíte i nápis s upozorněním, že objednací doba je pouze orientační a pořadí pacientů určuje lékař.

4) Můžete mít „hotovo“ během jednoho sezení.

Mnohdy stačí jedna návštěva trvající 4 hodiny a budete schopni s daným problémem pracovat sami. Klinický psycholog si obvykle pro Vás vyhradí v daný den maximálně 60 minut,  stihnete podat hrubý obraz o svém problému.

5) Ušetříte čas strávený opakovaným dojížděním.

Ke klinickému psychologovi docházíte v intervalu 1-2 týdnů na jednu hodinu, počet sezení je mnohonásobně vyšší. Taková péče může být záležitostí mnoha týdnů, s opakovanými náklady na dopravu a časovou ztrátou.

6)  Můžete se objednat dopoledne, odpoledne, pracuji i o víkendu.

Vždy se snažím klientovi vyjít vstříc tak, aby mě mohl navštívit ve svém volném čase. Není výjimkou, že pracuji o víkendu. V péči klinického psychologa takovou možnost obvykle nemáte a Vaše pracovní povinnosti budete muset přizpůsobit diáři Vašeho psychologa. Finanční ztráty tak budou možná vyšší než úhrada terapie.

7) Anonymita.

Záznamy z terapie nejsou součástí Vaší zdravotní dokumentace, je tak zaručena naprostá diskrétnost.