O mně

Jmenuji se Katka Vančová a narodila jsem se 18.1.1970.

Toužila jsem se stát lékařkou, ale po narození dcery  v roce 1991 jsem se ve třetím ročníku kariéry lékařky vzdala. V roce 1994 se mi narodil syn a já plnila své mateřské povinnosti dalších šťastných 10 let. S tím, jak děti rostly a potřebovali méně mé péče, narůstala u mě potřeba seberealizace. 

Má touha věcem porozumět mě přivedli ke studiu různých psychologických přístupů. V rámci kurzů a seminářů jsem absolvovala výuku numerologie, reflexní terapie, kineziologie, reiki a čtyřsemestrální výuku grafologie a psychologie při České grafologické komoře. Výrazně se mě dotýká problematika etikoterapie. Výše uvedené metody mi umožnily rychle se orientovat v základní charakteristice klienta. V roce 2011 jsem absolvovala kurz metody RUŠ, v roce 2015 kurz Techniky kvantového doteku Matrixu.

Neustále mě překvapuje, jak rychle a účinně lze klienta, mnohdy během jednoho setkání, zbavit tíhy, poskytnou možnost získat nadhled a naději. Řekla bych, že právě to jsou nejčastější pocity, se kterými klienti z terapie odcházejí.

Mým záměrem je, abych jako psychoterapeut, kouč a mentor, předala klientům takové dovednosti, abyste nás, psychoterapeuty, kouče, mentory, potažmo psychology a psychiatry, potřebovali co nejméně.

Jsem z masa a kostí jako každý jiný.  Potkávají mě starosti jako každého. Traumata, kterými jsem prošla považuji za cennou zkušenost. Bez nich bych nebyla, kde jsem dnes. Chápu zodpovědnost za svůj život, pracuji na sobě a drobnými krůčky jdu vstříc svým krásným zítřkům. Již nedoufám, že se  stane něco a já budu šťastná. Pracuji každý den na tom, abych byla šťastná hned teď, třeba když cvičím, vařím čaj, zalívám kytky, něco tvořím, sním… Učím se. Jsem na cestě…